Yıllık Bakım Sözleşmesi Yaptırmanız İçin 5 Neden

  • Anasayfa
  • Blog
  • Yıllık Bakım Sözleşmesi Yaptırmanız İçin 5 Neden
image
image
image

Yıllık Bakım Sözleşmesi Yaptırmanız İçin 5 Neden

Ne tür bir bakımdan bahsettiğimiz önemli değil, iyi bakım hayati önem taşır. Bu nedenle Yıllık Bakım Sözleşmeleri (AMC'ler) çok popüler ve çok önemlidir. Bir işletme bunlara sahip olduğunda, bakım ihtiyaçlarının önümüzdeki yıl boyunca karşılanacağını kesin olarak bilirler. Bu, BT donanım bakımı veya bina bakımı ile aradaki diğer her şey için geçerli olabilir.

 

AMC'leri daha önce duymadıysanız ancak ne olduklarını ve sizinki gibi işletmelere neler sunduklarını öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Öğrenecek çok şey var ve bunu yapmak, işletmenizin ileriye dönük bakımla ilgili sorunlarla nasıl ilgileneceğini değiştirebilir.

 

Yıllık Bakım Sözleşmesi Nedir ve Neleri Kapsayabilir?

 

Yıllık Bakım Sözleşmeleri, işletmenizin sahip olduğu ve bakımı yapılabildiği sürece kullandığı hemen hemen her şeyi kapsayabilir. Bu, yalnızca şirketiniz ile bir bakım hizmetleri sağlayıcısı arasında, sözleşme şartları kapsamında şirketinize düzenli bakım sağlayacaklarına dair bir anlaşmadır.

 

Durumlar işletmeden işletmeye farklılık gösterdiğinden, her sözleşme biraz farklı olacaktır. Örneğin, işletmenin dayandığı belirli bir makine türünün bakımını kapsayabilir. Bunlar, AMC'ler tarafından kapsanma eğiliminde olan şeylerdir. Makinelerimizin bakımlarını nasıl yaptığımıza gelince, gerektiğinde periyodik bakımlar yapılır; Benzer şekilde, Sunucular ve Ağlar da ayarlayıp unutmak yerine bakım gerektirir.

 

Yıllık Bakım Sözleşmesi Yaptırmanız İçin 5 Neden

 

Artık AMC'ler hakkında biraz bilgi sahibi olduğunuza göre, işletmenizin bakım ihtiyaçları ve gereksinimleri için neden bunları uygulamanız gerektiğini tartışmanın zamanı geldi. İşte göz önünde bulundurmanız ve biraz düşünmeniz gereken en iyi 5 neden.

 

1.     Tasarruf edin ve Bütçelemeyi Kolaylaştırın

 

Bakım ihtiyaçlarınız için kime ödeme yapacağınızı ve ne kadar ödeyeceğinizi bilmeniz, işletmeniz için bütçelemeyi biraz daha kolaylaştırır ve bu kesinlikle hafife alınmaması gereken bir şeydir. Sadece finansal yönetimi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda işinizi yürütmenin öngörülemezliğini de ortadan kaldıracaktır.

 

Bunun da ötesinde, birçok işletme, güvenebilecekleri bir AMC'ye sahip olduklarında paradan tasarruf ettiklerini fark eder. Önümüzdeki yıl için ne ödeyeceğinizi bileceksiniz ve bu fiyatlar beklenmedik bir şekilde yükselemez ve bu süreçte işinize çok paraya mal olabilir.

 

2.     Donanımınızdan veya Tesislerinizden Daha Fazlasını Alın

 

Sahip olduğunuz donanıma ve tesislere güveniyorsanız, her gün bunlardan en iyi şekilde yararlandığınızdan emin olmak istersiniz. Bu sağduyudur ve ağınızdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamanın bir yolu, bunların yıllık olarak uygun şekilde bakımının yapılmasını sağlamaktır. Bu şekilde verimli kalacaklar ve tutarlı bir şekilde iyi performans gösterecekler.

 

Verimsizlik sorunlarını fark etmeyebilirsiniz, ancak bu, bunların olmadığı veya işiniz üzerinde bir etkisi olmadığı anlamına gelmez. Doğru ve düzenli bakımla, bu endişelenmeniz gereken bir şey olmayacak çünkü ne yaptığını bilen biri tarafından eğlenceli bir şekilde halledilecek.

 

3.     Başka Şeylere Odaklanın ve Bakımı Profesyonellere Bırakın

 

İşinizi yürütmenin en önemli yönlerine odaklanmanız önemlidir; onu çalıştıran kişi olarak sadece sizin yapabileceğiniz türden şeyler. Bu şeylere odaklanmanız ve her zaman teknoloji ve ekipmanın bakımı konusunda endişelenmenize gerek kalmaması sizin için çok daha verimlidir.

 

Tabii ki, aynı zamanda işyerinizde tam zamanlı olarak bu işlerle ilgilenmesi için birini işe almaktan daha ucuzdur. Bu nedenle birçok kişi AMC'leri ekipmanınızın, aletlerinizin ve teknolojinizin düzgün bir şekilde bakımının yapılması gerekliliği için en iyi çözüm olarak görmektedir.

 

4.     Uzman Teknisyenler Elinizin Altında

 

İhtiyaç duyulduğunda emrinizde bir dizi uzman teknoloji uzmanına sahip olmak her zaman iyi bir şeydir. Onları arayabileceğinizi ve sizin için doğru işi yapmaları için onlara güvenebileceğinizi bilmek büyük bir rahatlama olabilir. Elinde çok sayıda yetenekli uzman bulunan bir AMC şirketini oldukça kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

 

Bu gerçeği en iyi şekilde kullanın çünkü işiniz için tam zamanlı olarak çalışmak üzere böyle yetenekli insanları işe alıyor olsaydınız, bu sizin için çok daha fazla paraya mal olurdu ve istediğiniz bu değil.

 

5.     İhtiyaç Duyduğunuzda Acil Destek

 

Acil bir durumun ne zaman ortaya çıkacağını asla bilemezsiniz ve bu anlar için uygun şekilde hazırlanmanız gerekir. Hiç kimse hazırlıksız yakalanmak ve ekipmanı veya teknolojisiyle ilgili bir sorun olduğunda ne yapacağını bilememek istemez ve yerinde bir AMC'ye sahip olmak bu tür sorunlarla mücadele etmenin bir yoludur.

 

Size yardımcı olacak bakım görevlilerini arayabileceksiniz ve onlar da yaşadığınız problemlerle ilgilenebilecekler. Bu şekilde, size yardım edecek insanları bulma konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak ve umarım iş yerinizdeki her şey kısa sürede normale dönecektir.